Trt ve Özel Kanallar Formatında Kaset Aktarma

TRT bilindiği üzere son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Birçok yeni kanal TRT bünyesinde açılmış ve bu kanallarda yayınlanacak içerik de daha çok yerli firmalardan karşılanmaktadır. TRT tarafından yaptırılan, belgesel, film, 3d animasyon, çizgi film, dizi ve diğer formattaki yapımlar bunlara örnek gösterilebilir. Her kanalın olduğu gibi TRT’nin de önizleme ve master kaset konusunda çeşitli kıstasları ve standartları vardır. Master kasetin kabulünden sonra geriye dönük zaman içinde düzeltme imkanı bulunamayacağı göz önüne alınırsa, bu durum makuldür. Geçmişten gelen tecrübelerimizle söyleyebiliriz ki, TRT master kaset teslimi bazı içerik tedarikçilerinde standartların anlaşılması ve teslim aşamasında sıkıntıların doğmasına yol açmaktadır. Bu durum TRT ye iş yapan firmaların daha önce bu standartlarda iş teslimi yapmamasından veya iş akışlarında oluşabilecek sıkıntıları önceden öngörememelerinden kaynaklanmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

Bilindiği üzere TRT nin birçok kanalı vardır ve bu kanalların da kendi içinde istedikleri master kaset formatları ve yayın kasedi formatları farklılık gösterebilmektedir. Bunun için son çıktı teslimi yapılacak standartlar daha önceden belirlenip çekim aşamasına gelinmeden yaşanabilecek sıkıntılar öngörülmeye çalışılmalı ve çekimler ve kurgu buna uygun halde yapılmalıdır.

Trt Formatında Kaset Kayıt ve Aktarma

Bazı durumlarda projede gördüğümüz ve sonrasında sıkıntı oluşturabilecek konuları müşterilerimizle paylaşıyor ve böylece işin daha profesyönel ve hızlı neticelenmesine katkı sağlıyoruz. Geçmişten gelen görüntü ve ses konusundaki tecrübelerimizle, sizlerin projenizin son çıktısının istenilen formatta ve en yüksek görüntü kalitesinde master ının hazırlanmasında Renk Yapım olarak hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.

Renk Yapım olarak yılların getirdiği görüntü, ses, kurgu alanındaki bilgi birikimimiz ile, sizlerin digital betacam, mxf, hdcam gibi master kaset aktarımlarınız ve farklı format çevirilerinizde sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyacağız.

Özel kanallar da kullandıkları sistemler gereği farklı standartlarda ve formatlarda ürün teslimi istemektedir. Bazıları master olarak digital betacam, hdcam kaset istemekte, bazıları ise kendi formatlarına uygun harddisk ortamında çevirimler istemektedir. Renk Yapım olarak birçok özel televizyon için istenilen formatlarda ürün teslimi yaptığımız için birçok televizyon kanalının kullandığı sistemlere ve formatlara ve bu formatlarda yaşanabilecek her türlü sıkıntıya aşinayız.

Sizlere bu alanda süregelen deneyimlerimizle Renk Yapım olarak hizmet vermekten mutluluk duyarız.