DvcPro HD Kaset Kayıt ve Aktarma

DvcPro HD kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız ve bilgisayar ortamından DvcPro HD kasete kayıt yapıyoruz. DvcPro HD kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan vtr lerde ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, bluray .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

DvcPro HD Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

DvcPro HD kaset, vtr veya kamera aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır.

DvcPro HD Kaset Kayıt Süreci
DvcPro HD Kaset 100%
DvcPro HD Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
DvcPro HD Kaset Kayıt ve Aktarımı

DvcPro HD Kaset Transfer Formatları

DvcPro HD kasetten transfer edilen görüntüler bluray veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir.

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

Daha az yer tutabilen Avid DNXHr444 formatı ise popülerliği artan bir kurgu formatıdır.

DvcPro HD Kaset Tarihi

DVCPro HD bilinen diğer adıyla DVCPRO25, Panasonic tarafından 1995 yılında piyasaya sürülen bir çeşit DV formatıdır. Daha çok Electronic News Gathering(ENG) şeklinde kullanılmıştır. 

DV den farklı olarak, DVCPRO locked audio(Bağlı Ses) ve 50Hz, 60Hz lerde 4:1:1 chroma örneklemesi kullanarak görüntü kaybını indirgemiştir. Ses sadece 16-bit/48kHz şeklinde mevcuttur.

"Kasete kayıt esnasında, DVCPRO daha geniş kanal aralığı kullanarak drop frame olma ihtimalini en aza indirmiştir. Ekstra iki kanalı, ses cue ve timecode kontrolüne imkan vermektedir. DV formatının aksine kaset %80 daha hızlı aktarılabilir. Long Play özelliği ise yoktur."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım