HDcam Kaset Kayıt ve Aktarma

HDcam kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız ve bilgisayar ortamından hdcam kasete kayıt yapıyoruz. HDcam kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan vtr lerde ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, bluray .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

HDcam Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

HDcam kaset, vtr aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır.

HDcam Kaset Kayıt Süreci
HDcam Kaset 100%
HDcam Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
hdcam kaset

HDcam Kaset Transfer Formatları

HDcam kasetten transfer edilen görüntüler bluray veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir.

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

Daha az yer tutabilen Avid DNXHr444 formatı ise popülerliği artan bir kurgu formatıdır.

HDcam Kasete Aktarma Formatları

HDcam kasete aktarmak için video görüntülerinizi en yüksek kalitedeki formatta getirmeniz önerilir. Apple Proress format veya Aja kart, Blackmagic kart codecleri uygundur. Biz kasede aktarmadan önce gerekli düzenlemeleri yapmaktayız.
Hdcam kasede aktarımlarınız, dünya standartlarında yapılmakta olup, gönderilecek yer veya kurumun varsa şartları, ona uygun şekilde de yapılır.

HDcam Kaset Tarihi

Hdcam 1997 de tanıtımı yapılan, Dijital betacam’ın yüksek çözünürlüklü kaset kayıt formatıdır. 8 bit DCT(Discrete Cosine Transform) 3:1:1 sıkıştırmalı kayıt imkanı sağlayan, 1080i çözünürlüğe uyumlu 1440×1080 çözünürlükte kayıt yapılabilen bir formattır. 24p ve 23.976 hızları sonradan eklenmiştir. HDCAM codec dikdörtgen piksel kullanması sebebiyle, 1440×1080 çerçeveli kayıt eder fakat oynatım esnasında 1920×1080 çözünürlüğe çerçeveyi genişletir. Video kayıt bit rate 144 Mbit/s dır. Ses ise 4 kanal AES3 20-bit, 48 khz dijital sestir.

Betacam kasette olduğu gibi Hdcam kasetler de küçük ve büyük ebatta olabilir.

"HDcam in en önemli rakibi Panasoni'ğin Dvcpro HD formatıdır. Dvcpro Hd de benzer sıkıştırma şeması kullanır. Video kare hızına göre 40 Mbit/s ile 100 Mbit/s kalitede kayıt yapabilir."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Şuan Türkiye’de fiyatından dolayı Hdcam vtr çok azdır. İleriki yıllar için ise popülerliğinin artacağının garantisi yoktur. Özellikle 4k, 8k görüntüye geçilmeye çalışılan bir dönemde ve tv kanallarının da çekimleri ve arşivleri harddisklerde saklamayı daha düşük maliyet nedeniyle tercih etmesinden, bu formatın digital betacam kadar yaygınlaşmayacağı açıktır.

Renk Yapım olarak digital kasetlerinizin DVD ve bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım