Bluray Disk Yazdırma, Çoğaltma, Bluray’den Bilgisayara

BLU-RAY disk, resmi tanımıyla BD, DVD formatını geliştirmek amacıyla tasarlanmış optik disk kayıt ortamıdır. Fiziksel ortam Dvd ve CD ler gibi 12 cm plastik optik yüzeyden oluşur. Blu-ray Disc ler layer başına 25 GB data alabilir, bu dual layerlarda 50GB a çıkmaktadır. İlerki zamanlarda daha fazla layer eklenmesi mümkün olacaktır.

Diğer Hizmetlerimiz

İlk Bluray Disk prototipleri 2000 yılında üretilmiş ve 2003 de oynatıcısı üretilmiştir. Blu-ray Disk lerin ismi diski okumakta kullanılan blue(mavi) lazerden gelir. Bu lazerin özelliği ise DVD lere nazaran daha yoğun şekilde yazabilmesidir.

Bluray Disk Yazdırma, Çoğaltma, Bluray'den Bilgisayara

HD optik disk formatı savaşı esnasında, Bluray Disk HD DVD formatını geçmiştir. HD DVD formatını destekleyen Toshiba, 2008 de Blu-ray Disk formatını kabul etmiş ve 2009 da Blu-ray Disk okuyucusunu piyasaya çıkarmıştır.

Renk yapım olarak filmlerinizin Blu-ray Diske aktarımlarınızda, Blu-Ray menü hazırlanması, Blu-ray Altyazı eklenmesi, Blu-ray Dublaj eklenmesi ve Bluray Disklerinize 5.1 Surround Dolby Digital ses eklenmesinde ayrıca 3D Stereoscopic filmlerin Blu-Ray diske aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.