Festival Formatında Kaset Kayıt ve Aktarma

Uluslararası film festivalleri yapımların genişletilmiş tanıtımlarını bir veya birkaç sinemada belli bir kitleye veya izleme heyetine gösterimlerle yapan organizasyonlardır. Artan bir şekilde festivaller filmlerin bir kısmını dış mekana konulan ekranlarla halka da izletmektedir. Filmler yeni tarihli olabildiği gibi, festivalin içeriğine göre değişebilir. Festivaller yerel filmler olduğu kadar uluslararası filmlerin de gösterimini yapabilmektedir. Bazen bu festivaller bazı tür filmlere veya yapımcılara odaklanabildiği gibi, kısa film festivalleri de yapılmaktadır.

Diğer Hizmetlerimiz

En yaygın bilinen film festivali Cannes Film Festivalidir. Bunu prestij açısından Berlin ve Venice film festivalleri takip eder. Venice film festivalinin özelliği ise 1932 de düzenlenmiş olması ve ilk film festivali özelliği taşımasıdır. Onu takip eden yıllarda  Cannes Film Festival (1946), Festival del film Locarno (1946), Karlovy Vary International Film Festival(1946), Edinburgh International Film Festival (1947), Melbourne International Film Festival (1951), Berlin International Film Festival (1951) and Toronto International Film Festival (1976) gibi festivaller düzenlenmeye başlamıştır.

Festival Formatında Kaset Kayıt ve Aktarma

Film festivalleri prestij ve filmin yerel ve uluslararası arenada tanıtımı açısından çok büyük önem arzetmektedir. Her festival yapımları farklı formatta istemektedir. Bazı festivaller yapımları Digital Betacam, Betacam SP, Blu-ray, DVD formatında isteyebilmektedir. Aslında çok fazla önem verilmese de her aşamasında büyük emek sarfedilen yapımların son çıktısı önemsenmemektedir. Bu işi birçok kimse önemsemese de veya ihmal etse de, standart kurgu sistemleri (Premiere Pro, Final Cut Pro, Edius 6, Avid Composer) HD den SD ye çevrim sırasında artifact dediğimiz görüntüde bozulmalara sebep olabiliyor. Özellikle detayın ve ışığın çok yoğun olduğu yerlerde HD den SD ye çevrimde yırtılmalar ve cartoon effect dediğimiz bozulmalar oluyor.

Renk Yapım olarak Film festivalleri için izleme kaseti aktarımı(Betecam Sp, Digital Betacam), DVD, Bluray hazırlanması, Dolby Dijital 5.1 surround ses eklenmesi, altyazı, dublaj kanallarının ayrı olarak eklenmesi gibi konularda sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyacağız.