Digital8 Kaset Aktarma

Digital8 kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız. Digital8 kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan cihazlarda ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, Dvd, cd, .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

Digital8 Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

Digital8 kaset, oynatıcı aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Digital8 kasetler 2000’li yılların önemli video kayıt formatıdır. Yapılan kayıtlar 20 yılı aşmış durumdadır. Kasetlerin fiziksel olarak nem ve ısı sebebiyle deforme olması ihtimali vardır. Bu tip durumlarda kasetler fiziksel olarak kontrol edilmekte, ardından görüntüler profesyonel kurgu setlerinde dijitalize edilmektedir. Aktarılan görüntülerin incelenmesi yapılır. Herhangi bir hata oluşmuşsa, hatalı kısım vtr cihazda yeniden kontrol edilir. O kısım en iyi şekilde aktarılmaya çalışılır.

Digital8 Kaset Kayıt Süreci
Digital8 Kaset 100%
Digital8 Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
Digital8 Kaset Aktarma

Digital8 Kaset Transfer Formatları

Digital8 kasetten transfer edilen görüntüler Dvd veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir. İsteğe bağlı Hd olarak büyütülebilir(Upscale).

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

MPEG2 standard video formatıdır, hemen her cihaz ve bilgisayarda oynatılır.

Digital8 Kaset Tarihi

1999 da piyasaya çıkan Digital8, 8mm video formatı temel alınılarak Sony tarafından piyasaya sürülmüştür. DV codec in bir başka formatıdır. Dijital8 ve MiniDV mantıksal olarak ayrılamayacak kadar benzerdir.

Digital8 formatı, Hi8 kasete DV codec aktarımı olarak da adlandırılabilir. Digital8 kayıtçılar, Hi8 analog kameralar gibi aynı kasedi kullanırlar. Fakat görüntü ve sesi analog olarak değil de dijital olarak DV formatında aktarırlar. 

Hi8 video kasetlere yazabilmek için video kafası 2.5 kat daha hızlı döner. 120 bir Hi8 kaset, 60 dakikalık Digital8 formatı yazabilir. Digital8 kayıt Video8 kasetlere de yapılabilmekteyse de Sony kullanıcı klavuzunda bunu tavsiye etmemiştir. Daha sonraki aşamalarda ise birçok kaset üzerinde Hi8 ve Digital8 kullanımana uygundur ibaresi içermiştir.

"Analog Hi8 video formatı amatör kullanıcı, TV programları ve profesyönel haber ajansları tarafından yaygın kullanıma ulaşmışken, Digital8 formatı sadece amatör kullanıcı tarafından rağbet görmüştür."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Döneminin yaygın bir formatı olan Digital8, birçok ev kullanıcısı ve yarı profesyonel kullanıcının da arşivlerini sakladığı bir formattır. Şuan dijital ortama, DVD ye aktarılması için elde tutulan hatırı sayılır Digital8 kaset de vardır. Bazı köklü şirketlerin de elinde hatırı sayılır miktarlarda bu format kasetlerden olduğu görülmektedir.

Digital8 kasetlerinizin DVD ve bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım