Dvcam Kaset Aktarma

Dvcam kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız. Dvcam kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan cihazlarda ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, Dvd, cd, .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

Dvcam Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

Dvcam kaset, oynatıcı aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Dvcam formatı Dv formatın farklı bir türüdür. Yarı profesyonel ve düşük maliyetli işler için tasarlanmıştır. Hdv kayıt imkanı sağlayan Dvcam kasetler de piyasaya çıkmış olmasına rağmen, şuan HD veya Hdv formatlar daha çok sd karta kayıt şeklinde olmaktadır. Dvcam kasetler vtr veya kayıt kamerası ile aktarılmaktadır.

Dvcam Kaset Kayıt Süreci
Dvcam Kaset 100%
Dvcam Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
Dvcam Kaset Kayıt ve Aktarımı Nasıl Yapılır

Dvcam Kaset Transfer Formatları

Dvcam kasetten transfer edilen görüntüler Dvd veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir. İsteğe bağlı Hd olarak büyütülebilir(Upscale).

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

MPEG2 standard video formatıdır, hemen her cihaz ve bilgisayarda oynatılır.

Dvcam Kaset Tarihi

DVCAM 1996 yılında Sony tarafından profesyönel DV formatı olarak piyasaya sunulmuştur. 

DVCPRO gibi DVCAM de locked audio kullanmış, böylelikle DV de fazla sayıda kopya sonucu oluşabilecek ses senkronizasyon problemini ortadan kaldırmıştır. 

DV ye göre, DVCAM %50 daha geniş kanal kavraması kullanır. Bu da kasetin %50 daha hızlı aktarılmasına imkan verir. Geniş kanal kullanımı sebebiyle DVCAM, DV ye nazaran +-1 kare farkıyla aktarma yapabilirken bu DV de birkaç frame e çıkmaktadır.

"Ülkemizde ve dünyada Dvcam kasetlerin kullanımı azalmaktadır. Dvcam for HDV kasetle HDV formatta kayıt imkanı sunsa da, çekimlerde kaset kullanımının azalması nedeniyle bu kasetler de yakın zamanda piyasana kalkacaktır. Fakat ülkemizde birçok amatör ve yarı profesyönel çekimler dvcam kasetle yapılmıştır."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Ayrıca DVCAM kasetlere MiniDV formatı da kaydedilebilmektedir.

Dvcam kasetlerinizin DVD veya bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım