Hi8 Kaset Aktarma

Hi8 kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız. Hi8 kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan cihazlarda ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, Dvd, cd, .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

Hi8 Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

Hi8 kaset, oynatıcı aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Hi8 kasetler 90’lı yılların önemli video kayıt formatıdır. Yapılan kayıtların 20 yılı aşmış durumdadır. Kasetlerin fiziksel olarak nem ve ısı sebebiyle deforme olması ihtimali vardır. Bu tip durumlarda kasetler fiziksel olarak kontrol edilmekte, ardından görüntüler profesyonel kurgu setlerinde dijitalize edilmektedir. Aktarılan görüntülerin incelenmesi yapılır. Herhangi bir hata oluşmuşsa, hatalı kısım vtr cihazda yeniden kontrol edilir. O kısım en iyi şekilde aktarılmaya çalışılır.

Hi8 Kaset Kayıt Süreci
Hi8 Kaset 100%
Hi8 Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
Hi8 Kaset Aktarma

Hi8 Kaset Transfer Formatları

Hi8 kasetten transfer edilen görüntüler Dvd veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir. İsteğe bağlı Hd olarak büyütülebilir(Upscale).

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

MPEG2 standard video formatıdır, hemen her cihaz ve bilgisayarda oynatılır.

Hi8 Kaset Tarihi

Super-VHS formatının piyasaya çıkmasının ardından Sony, Video Hi8 i piyasaya sürmüştür. Hi8, Video8 formatının daha kaliteli versiyonudur. S-VHS gibi Hi8 de luminance sinyalinin bant genişliğini yükselten formulasyona sahipti. Hi8 ve S-VHS daha önceki yatay 240 luminance çözünürlüğünü 400 e taşımışlardır. Bu da onlara yarı profesyonel broadcast kalitesi imkanı vermiştir. Hi8 ler amatör kamera kullanıcıları arasında ve hafif ağırlık gerektiren televizyon prodüksiyonlarında yaygın olarak kullanılmıştır. Hi8 de S-VHS gibi yüksek kalitede kaset ve kayıt mekanizması kullanmıştır. Kayıt süreleri 30, 60 ve 120 dakikadır.

Hi8 in üst sürümlerinde PCM dijital ses ve XR özelliği de eklenmiş ve biraz daha görüntü kalitesinde artışa ulaşılabilmiştir. 

Daha sonra ise yerini Digital8 ve MiniDV formatlarına bırakmıştır.

"Ülkemizde ve dünyada Hi8 kasetler artık kullanılmamaktadır. Fakat ülkemizde birçok amatör ve profesyonel çekimler hi8 kasete kayıt edilmiştir."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Hi8 kasetlerin günümüzde kullanımı olmamakla birlikte, yerlerini minidv kasetlere bırakmışlardır.

Hi8 kasetlerinizin DVD ve bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım