U-matic Kaset Aktarma

U-matic kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız. U-matic kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan cihazlarda ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, Dvd, cd, .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

U-matic Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

U-matic kaset, umatic vtr aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır. U-matic kasetler 70’li yılların önemli profesyonel video kayıt formatıdır. Birçok master kaset bu formatta saklanmıştır.

U-matic Kaset Kayıt Süreci
U-matic Kaset 100%
U-matic Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
U-matic Kaset Aktarma

U-matic Kaset Transfer Formatları

U-matic kasetten transfer edilen görüntüler Dvd veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir. İsteğe bağlı Hd olarak büyütülebilir(Upscale).

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

MPEG2 standard video formatıdır, hemen her cihaz ve bilgisayarda oynatılır.

U-matic Kaset Tarihi

U-matic ilk olarak 1969 yılında Sony tarafından prototip olarak geliştirilmiş ve 1971 yılında piyasaya sunulmuş bir analog video kaset kayıt formatıdır. Onu takip eden Betemax formatına nazaran, U-matic kasetlerin sargı makaraları çalışırken aynı yönde döner. Format profesyönel kullanıma uygun olarak geliştirmiştir. 3/4 inch genişliğinde bant kullandığından, kayıt süreleri düşüktür. Ancak, bant genişliği ve onu okuyan kafanın genişliği, video kayıt ve oynatımda stabilite ve güven sağlamıştır.

3 farklı U-matic seçeneği vardır. Low, High-Band ve Sp. Orjinal U-matic formatı Lo-Band olarak bilinir. Hi-band system, iyileştirilmiş video kalitesi için artırılmış frekans kullanır. Bu açıdan ilk kaset kullanan broadcast video formatıdır. SP yani Superior Performance, daha sonraki iyileştirmedir. Önemi, daha iyi video yanıtı ve daha az gürültü için krom bant kullanmasıdır. 

"Low ve Hi-band formatları birbirinin yerine geçmez. Aynı büyüklükte bant kullanmalarına rağmen, bir Hi-band kaydı, Lo-band makinede siyah-beyaz oynar. Bu durum daha sonraki sürüm makinelerde her iki seçeneğe de destek verecek şekilde geliştirilmiştir."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Şuan Türkiye’de çalışan U-matic Vtr bulmak çok güçtür. Çalışanları bulunabilse de yedek parça problemi yüzünden elde çalışır tutabilmek de çok güçtür. Bu yüzden U-matic kaset aktarım fiyatları diğer formatlara göre çok yüksektir.

U-matic kasetlerinizin DVD ve bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım