Video8 Kaset Aktarma

Video8 kasetleri bilgisayar ortamına aktarmaktayız. Video8 kaset aktarımları bakımları sürekli yapılan cihazlarda ve profesyonel kurgu setlerinde en iyi kalitede yapılmaktadır. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler, Dvd, cd, .avi, .mov, mp4 ve birçok farklı formatlarda teslim edilir.

Video8 Kaset Aktarımı Nasıl Yapılır

Video8 kaset, oynatıcı aracılığı ile bilgisayar ortamına aktarılır. Video8 kasetler 90’lı yılların önemli video kayıt formatıdır. Yapılan kayıtlar 20 yılı aşmış durumdadır. Kasetlerin fiziksel olarak nem ve ısı sebebiyle deforme olması ihtimali vardır. Bu tip durumlarda kasetler fiziksel olarak kontrol edilmekte, ardından görüntüler profesyonel kurgu setlerinde dijitalize edilmektedir. Aktarılan görüntülerin incelenmesi yapılır. Herhangi bir hata oluşmuşsa, hatalı kısım vtr cihazda yeniden kontrol edilir. O kısım en iyi şekilde aktarılmaya çalışılır.

Video8 Kaset Kayıt Süreci
Video8 Kaset 100%
Video8 Oynatıcı 100%
Kurgu Seti 100%
Dijital Video 100%
Cd/Dvd/Bluray/Usb Sürücü/Harici Harddisk 100%
Video 8 Kaset Aktarma

Video8 Kaset Transfer Formatları

Video8 kasetten transfer edilen görüntüler Dvd veya harici disklerde .avi, .mov, .mpg, .mp4 gibi taşıyıcı formatlarda teslim edilir. İsteğe bağlı Hd olarak büyütülebilir(Upscale).

.AVI, .MOV gibi formatlar üzün süreli saklama ve yeniden kurgulama için ideal formatlardır.

MPEG4 appleTV/SmartTV ve Cloud için gerekli formatlardır.

MPEG2 standard video formatıdır, hemen her cihaz ve bilgisayarda oynatılır.

Video8 Kaset Tarihi

Video8, 1980’lerde VHS-C ve Betemax formatlarının yaygın kullanımı olduğu dönemlerde piyasaya sürülmüştür. Video kalitesi açısından Video8, VHS/VHS-C ve Beta-II standart oynatımda hemen hemen aynı performansa sahiptirler. Video8 ses kalitesi açısından ise diğer formatlara göre daha başarılıdır. VHS ve Beta formatlarında ses bantın kenarına yazılır ve bu da hasara açık hale getirir fakat Video8 AFM(Audio Frequency Modulation) özelliği kullanarak sesi de video sinyali ile aynı doğrultuda yazar.

Betamax ve VHS kameralara nazaran, Video8 kameralar daha küçük formattadırlar. VHS-C kameralar da küçük ebatlarda olsa da, kayıt süreleri 40 dakika iken, Video8 kasetler 120 dakika kayıt kapasitesi ile son kullanıcı açısından büyük popülarite kazanmıştır. 

"Ülkemizde ve dünyada Video8 kasetler artık kullanılmamaktadır. Fakat ülkemizde birçok amatör ve profesyonel çekimler video 8 kasete kayıt edilmiştir."
Renk Yapım Logo 77x77
Renk Yapım

Video8 ve rakibi VHS-C bir süre kamera pazarını ellerinde tutsalar da daha sonraki sürümleri Hi8 ve S-VHS-C ile yerlerini değiştirmişler ve MiniDV formatıyla da piyasada kullanım imkanı kalmamıştır.

Video8 kasetlerinizin DVD ve bilgisayar ortamına aktarılmasında sizlere hizmet sunmaktan mutluluk duyarız.
Renk Yapım